Ансамбль

Творча біографія вокального ансамблю 


"Гуцулочки Карпат"


 Колоритний вокальний колектив, що любить, оберігає й леліє вічно живу українську пісню, даруючи людям свої теплі серця у мелодіях народного милозвуччя. Головний орієнтир колективу - подобатися глядацькій аудиторії, а найбільшою нагородою артисти вважають вигуки "браво" та "співайте ще".

  Вокальний ансамбль "Гуцулочки Карпат" - колишні студенти Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, які впродовж багатьох років з 1994 по 2010 рр. були учасниками народного вокального ансамблю "Гуцулочки", в складі Уляни Мошури, Олександри Качмар, Зоряни Мерінової та керівника ансамблю заслуженого працівника культури Марії Клепар.

 Однак в 2010 році утворився новий самобутній колектив "Гуцулочки Карпат" у складі Уляни Мошури, Зоряни Мерінової, Наталії Шотурми та керівника ансамблю Олександри Качмар, інколи допомагає концертмейстр - Микола Гуменяк. Колектив бере активну участь у концертній діяльності області. Незмінний учасник багатьох концертних програм обласного та місцевого рівнів. 

 "Гуцулочки Карпат" побували на багатьох концертних феєріях, у різних куточках України: Київ, Одеса, Запоріжжя, Луганськ, Львів, Тернопіль, де репрезентували своє мистецтво і заслужили досить високу оцінку професійних і вимогливих критиків.

 З самого початку творчої кар'єри в 2010 році ансамбль побував на святкуванні Дня незалежності України в Швейцарії у м. Берн, в якому брали участь представники влади держави, дипломатичний корпус Швейцарії, а також представники української діаспори. 

  Також в 2010 році учасниці колективу беруть участь як гості ХХІІІ конгресу українців Канади в м. Едмонтон, провінція Альберта і привозять щиру подяку та нагородний лист від голови конгресу українців пані Дарії Луців. Дівчата викликали своїм співом сльози ностальгії і туги за рідним краєм, зачарували учасників Конгресу чарівною українською мелодикою. 

  У травні 2011 року ансамбль "Гуцулочки Карпат" випускає аудіо альбом "Де синії гори, де гори Карпати...", що створюється за допомогою талановитих музикантів Ігоря Юзюка та Ігоря Млиниського у студії звукозапису "Fata Morgana", пісні якого вже встигли завоювати любов і популярність у слухача різної вікової групи. 

Далі в 2011 році колектив присутній на святкуванні 20-ї річниці Дня незалежності України у Словацькій республіці Пряшев, де отримує високу похвалу і оцінку за примноження народної творчості та популяризацію перлин народного фольклору. 

У жовтні цього ж року беруть участь у концертній програмі святкування 10-ї річниці співпраці Івано-Франківської області з Опольським воєводством.


 Концертами та участю у збірних творчих імпрезах ансамбль популяризує вокальне мистецтво серед певної спільноти, доводячи до уваги публіки українську пісню та зацікавлення українською проблематикою. Кожного разу намагаються дивувати жителів країн, які відвідують. Сьогодні "Гуцулочки Карпат" звучать 14 мовами. У репертуарі яких є багато українських народних пісень, авторські пісні. Також колектив виконує пісні багатьма іноземними мовами, серед яких російська, польська, англійська, німецька, словацька, азербайджанська і навіть китайська.

 В серпні 2012 року на запрошення, генерального консула в м. Краків, Віталія Максименка беруть участь у святкуванні Дня України в рамках польського фольклорного фестивалю пісні і танцю.

 Донецька облдержадміністрація висловила подяку голові Івано-Франківської ОДА Михайлу Вишиванюку особисто та ансамблю "Гуцулочки Карпат" за участь у святі народної пісні "Знай. Люби. Бережи.", яке відбулося 13 жовтня 2012 року у Донецьку.

  Колектив є учасниками і лауреатами багатьох фестивалів. Це — “Покутські джерела”, “Медовий Спас” (Коломия), “Різдвяна феєрія”, “Небо і земля нині торжествують” (Богородчани), Міжнародний Гуцульський фестиваль (Верховина) 2012, “Калина” (Сербія) 2012, “Бойківська ватра”, “Лемківська ватра” 2013 .

 Збираючись в дорогу на будь-який фестиваль чи виступ не забувають дівчата і про свій самобутній стиль, про диво-костюми, ідею яких зазвичай продумують самотужки, довіряючи пошиття й оздоблення унікальною вишивкою лише досвідченим майстриням: над багатьма костюмами працювали майстер народної творчості Олександра Андрусяк та модельєр Наталія Сулима. 

 7-9 червня 2013 року на запрошення Центрального представництва Союзу Українських Організацій Австралії в рамках ХІV Здвигу Українців в Австралії в м. Сідней перебувала делегація з Прикарпаття у складі якої був вокальний ансамбль "Гуцулочки Карпат". Колектив виступав на найбільшій сцені Сіднею, де отримав успіх, любов публіки, сльози радості та слова вдячності від глядачів. 

 З ряду різних обставин в 2013 році змінюється склад колективу, з'являється солістка муніципального камерного хору "Галицькі Передзвони" - Юліана Король, яка додає в ансамбль свіжості та запального ентузіазму.

 11 травня 2013 року відбувся дебют "Гуцулочок Карпат" в новому складі, що брали участь у святкуванні Дня Європи в Івано-Франківську. Своїми добірками музичних композицій змусили громадян поміркувати над країною виконавця. Тогорічні святкування запам’яталися цікавим заходом – плетінням «Європейського віночка». Стало доброю традицією кілька років поспіль знайомити мешканців та гостей міста з традиціями та культурою різних країн світу, демонструючи один із головних принципів Євросоюзу - толерантність, яка є також основою демократії і прав людини. День Європи 2013 став елементом програми Дня міста та якнайкраще засвідчив європейську позицію Івано-Франківська на міжнародній мапі.

 Одразу ж по тому, 18 травня того ж року, "Гуцулочки Карпат" брали участь на першому Міжнародному фестивалі військово-патріотичної пісні «Пісня без кордонів», присвячений 25-річчю виводу військ з Афганістану. В програмі фестивалю виступили провідні ансамблі та виконавці, а також ветерани війни Афганістану з України, Росії, Білорусі, Молдови й Литви. 

  У жовтні 2013 року "Гуцулочки Карпат" виступають з концертною програмою перед українською діаспорою в Угорщині (м. Комаром – центром трьох столиць – Відень, Будапешт, Братіслава) в рамках святкування Днів національностей. 

 Окрім виступів на найрізноманітніших фестивалях, нагород, подяк і грамот, одним із найвагоміших досягнень колективу є отримання високої державної нагороди - звання заслужених артистів України. 

Вокальний ансамбль "Гуцулочки Карпат" - маленька співоча "єдність", що досі існує завдяки невпинному бажанню робити спільну справу - співати народну пісню, гідно доносячи її до слухачів і глядачів. Успіх колективу складається з багатьох компонентів: репертуару, своєрідного аранжування, композиції програм, інтерпретації у відтворенні давніх українських пісень, виконані в сучасній обробці, ніби народжуються вдруге. Власне обличчя, манера виконання, постійний творчий пошук, високий професіоналізм дає змогу стверджувати, що ансамбль "Гуцулочки Карпат" нині – один із популярніших вокальних колективів України.

"Все має свій початок і кінець... Та українська пісня житиме вічно!"